Strona represywna jest przystosowana do wyświetlania na urządzeniach mobilnych, takich jak tablet czy smartphone.  Strona wykonana w tej technice automatycznie dostosowuje się do rozmiaru wyświetlacza w taki sposób, żeby wyświetlała się poprawnie nie tylko na dużych monitorach laptopów i PC-tów, ale również na mniejszych, w które wyposażone są urządzenia mobilne.

Dostosowanie strony internetowej polega na wykonaniu  kilku wersji layoutu , z których każdy zawierał będzie te same informacje. Serwer www wykrywa na podstawie zapytania http, które jest wysyłane przez każde urządzenie przed pobraniem strony. Na jego podstawie generowany jest układ strony przystosowany do danej rozdzielczości i wysyłany jako odpowiedź zwrotna do urządzenia.  Przy zmianie urządzenia, na którym renderowana ma być strona,  swój rozmiar, położenie oraz czasami formę zmieniają elementy takie jak:

  • logo
  • menu nawigacyjne
  • kolumny z tekstem i obrazy
  • ikony
  • przyciski

Natomiast cały kontent strony (tj. treści, grafiki i linki) jak również design, na który składa się kolorystyka, tło, krój czcionek itp.  pozostają nienaruszone.  To wszystko sprawia, że ogólne wrażenia wizualne pozostają takie same nie zależnie od urządzenia z którego korzysta użytkownik naszej witryny. Jest to zasadnicza różnica pomiędzy responsywnym layoutem strony, a tworzeniem okrojonych stron mobilnych. Ponad toj wykonanie kilku widoków strony nie wymaga dodatkowy technologi czy tworzenia odrębnych stron. Wszystko to jest umieszczone w dotychczasowych plikach strony i jest oparte wykorzystywane od dawna technologie CSS i HTML.

Cena dostosowania strony do wyświetlania na użądzeniach moblinych zaczyna się już od 250 zł netto.